מהם ניתוחי הפנים המובילים בישראל?

מעניין שכיום, למרות שקיימות המון אלטרנטיביות ופתרונות חליפיים לניתוחים עדיין ישראלים רבים מעדיפים לשים עצמם תחת סכין המנתחים למרות שישנם פתרונות אחרים כגון מתיחת פנים ללא ניתוח או הזרקת בוטוקס. בראש הניתוחים הפופלריים ביותר בפנים שניתן למצוא עומד כמובן ניתוח האף המפורסם, משום שמדובר בגורם כה משמעותי וחשוב בפנים של כל אחת ואחד מאיתנו. הניתוח השני בפופלריות שלו הוא ניתוח עפעפיים שמהווה חלק מחבילת הטיפולים שעולה בפופלריות שלה בקרב אנשים המעוניינים להילחם בתופעת ההזדקנות. לאחריו ניתו שנקרא הרמת פנים, כאשר נשים מהוות כ60% מהלקוחות, הרמת גבות או מה שנקרא גם הרמת מצח ולבסוף ניתוח אוזניים. ישנם עוד מספר ניתוחים אך הם מבוצעים בכמות יחסית מצומצמת.

את העלייה בפופלריות של ניתוחי האסתטיקה אפשר למצוא בתופעת הסלפי הידועה, בעידן בו כל אחת ואחד מתעדים את חייהם ברשתות החברתיות ובאמצעים ויזואלים, מה שיוצר תנאים בסיסיים לנראות חיצונית. הבעיה היא שהתופעה כל כך קיצוני ת לעיתים שאנשים שנראים טוב אך פשוט אינם פוטוגניים בוחרים להיכנס לתהליך ניתוחי כדי לשנות זאת. הפופלריות הרבה מביאה לתופעות שליליות נוספות כמו לדוגמא העלייה בתלונות נגד מתחזים בתחום משנה לשנה. ניתן רק לתאר את פוטנציאל הנזק שיכול ליצור מתחזה לא מקצועי שכזה ואת עוגמת הנפש לצד ההפסד הכספי של קורבנותיו המסכנים. לכן חשוב מאוד ללכת לרופאים מהשורה הראשונה בכל הקשור לניתוחים אסתטיים, רצוי רופאים שיש להם ניסיון רב ושאתן יכולות לראות את עבודותיהם ולהתרשם מהלקוחות המרוצים שלהם.

אחת הדרכים לבדוק רופא שכזה הוא לעשות עליו או עליה גוגל יחד עם בטויים כמו "פסק דיןאו נגד ולראות האם היו תביעות כנגדו או כנגדההיום מרבית השוק נשלט על ידי גברים אבל כבר ניתן לראות מספר רופאות מוצלחות שהולכת ומתקדמות ותופסות תאוצה. בעולם שהופך נשלט יותר ויותר על ידי נשים אפשר להניח כי מגמת הניתוחים הקוסמטיים רק תתרחב ולצידה גם העלייה במספר הרופאות. ישנן מטופלות שמרגישות פחות בנוח עם מנתחים גברים מסיבות מובנות מאליהן, אך ההמלצה שלי היא שעדיף להתגבר על חוסר הנוחות וללכת עם רופא מקצוען שיעשה עבודה מושלמת מאשר להתחרט על כך לאחר מכן.

מהם ניתוחי הפנים המובילים בישראל?