מה נכון לעשות כשהולכים לעצב עם טפטים?

1.      אל תעשו כמו כולם, תהיו ייחודיים. הבית שלכם הוא המשכה ישירה של האישיות שלכם ואמור לשקף זאת. כמו ששני אנשים הם לא זהים אז כך גם שני בתים לא אמורים להיות זהים. תמצאו טפטים שמדברים אליכם ושגורמים לכם להתאהב בהם, אל תתפשרו על עיצוב נורמלי, משהו בתוך הקופסה או אל איזשהו טרנד שלא נוגע בכם בנשמה.

  1.     תבניות ותמונות שתופסים את העין ומביאים אמירה מסוימת הופכים למאוד פופלריים דווקא בשנים האחרונות. העידן הדיגיטלי הביא עימו אפשרויות חדשות למעצבים והיום הם יכולים יחסית בקלות לבחון את ההשלכות של צבעים שונים או של גודל שונה. הדבר נכון במיוחד למעצבי טפטים שהיו רגילים לעבוד בתבניות בגדלים סטנדרטיים ובחזרתיות והיום מסוגלים לייצר יחסית בקלות טפטים בעיצוב אישי הנתפרים במיוחד לחלל ספציפי. אז נכון שמדובר במוצר יקר יותר באופן משמעותי אך הוא מביא עימו יצירתיות וחדשנות שאין כמוה והתוצאות בהתאם. מרגש.
  2.       חפשו דווקא טפטים יוקרתיים וחדשניים שנמצאים עכשיו במבצע. כמובן שלא צריך ללכת לפי הכסף אבל אם אפשר לחסוך קצת אז למה לא? בדרך כלל מדובר בטפטים איכותיים מאוד ובעיצוב חדשני.
  3.       אחד הטרנדים החזקים ביותר כיום הוא טפטים לחדרי ילדים וספציפית טרנד הטיולים – כך שהחלל נראה כמו מקום שונה לחלוטין ובתוך הטרנד הזה מה שתופס יותר ויותר הוא הסט אפ של הג'ונגל – יותר ויותר אנשים מכניסים את הג'ונגל אל תוך בתיהם. אז כל אחד מעצב את הג'ונגל שלו בקטע של יותר סוואנה או יותר יער גשם, אבל רואים היום יותר ג'ונגלים אקזוטיים, רעננים וחיים בתוך הבתים שיוצרים חוויה אחרת.
  4.       אשליות אופטיות – מי לא אוהב שמשחקים לו בעיניים? טפטים מאפשרים ליצור אשליות אופטיות בקלות יחסית על ידי קווים או תבניות גיאומטריות או טרופיות, חיות, פרחים ועוד. אחד הטפטים המגניבים שראיתי לאחרונה היה טפט של תמונות היסטוריות בתוך מסגרות וכך נראה שפתאום יש לך קיר מלא תמונות מהתקרה ועד הרצפה. כלומר לא חייבים אשליות אופטיות מתוחכמות מאוד כדי ליצור את המשחק עם הצופה. ואפשר כמובן להגיע לדברים מתוחכמים מאוד, בין היתר על ידי שימוש בשתי תבניות מנוגדות אחת לשנייה עם שניים עד שלושה גוונים לכל היותר כדי ליצור מצד אחד את התחכום ומצד שני לא להעמיס על העין בצורה כואב או מכבידה מדי.
מה נכון לעשות כשהולכים לעצב עם טפטים?