כמה מפליא שאפשר להתבונן שעות ארוכות

כדור הארץ עליו אנו חיים, גדוש במיסתורין רב. אולם, אחד הדברים הוודאיים בכדור הארץ הוא הטבע, אשר כמובן לא נוצר כלל על ידי בני האדם.
זוהי יצירה מפוארת מאין כמותה הכוללת יצורים שונים, בעלי החיים, צמחים, נופים, חילופי העונות, אגמים, אוקיינוסים, הרים, נהרות, תופעות טבע  ועוד.
תקופות ארוכות לאורך ההיסטוריה האנושית, עסוק היה האדם בלחקור, לכבוש ולהשיג בעלות על המקומות החדשים. נכון להיום, כמעט ולא נותרה פיסת אדמה עליה לא דרך האדם.
בעבר לאדם היה קשר רציף עם הטבע, ילידים במקומות שונים ברחבי העולם, יכלו להבים את שפת  החיות, לזהות תופעות טבע ולהגן על קרוביהם או השבט אליהם השתייכו בהתאם. בעלי החיים והצמחים היו חלק בלתי נפרד מחייהם. האדם היה מסונכרן באופן מדהים עם הטבע.
מבוגרים וילדים בילו זמן רב בחיק הטבע שהיה חלק בלתי נפרד ממקום המגורים. אולם כיום, לאור הסביבה האורבנית, התעשייה המתפתחת ובייחוד הטכנולוגיה המואצת, שכיות החמד מוגנות בשמורות טבע.

היום, כדור הארץ  שלנו בסכנה. בעקבות התעשייה, יש הגורסים כי כדור הארץ מתחמים בגלל החור באוזון והפשרת הקרחונים בקוטב לעומתים יש הטוענים כי  אנו לפני עידן קרח קשה. ישנם רבים המכלים את משאבי הטבע, בוזזים ומייבשים את האדמה, מתעללים בבעלי חיים. זנים רבים הולכים ונכחדים למרות המאמצים הרבים לשמור עליהם. האוקיינוסים מלאים באשפה כימית וביולגית ומי שופכין.  רבים ממי השתייה שלנו מזדהמים ואינם ראויים לשתייה. נראה כי האדם שכח כי הטבע היה כאן לפניו וימשיך גם לאחר לכתו.
למרות התופעות של הפגיעה בטבע ושינויי האקלים, ישנם גם אלו שמנסים להציל בעלי חיים, להגן על הקרקעות, מי השתייה, להלחם במזהמים. ישנם מבנים אקולוגים, מיחזור וניסיונות רבים ומגוונים לשמור על הטבע המופלא של כדור הארץ.
הטבע הוא מקור החיים, מקור לאהבה, יצירה, אומנות מכל סוג. כמה השראה ניתן למצוא ביפעת הבריאה מזור לנפש ולנשמה. חיבור לבראשית.
כמה מפליא שאפשר להתבונן שעות ארוכות, ביער, בעץ אחד בו, בעלה אחד שעליו, בעורק אחד של העלה- ושעות מפליאות זורמות ועוברות בנשמה." יאנוש קורצ'אק