מה היה קורה אילו היה אדם אחד בעולם?

מה היה קורה אילו היה אדם אחד בעולם, בנוסף אלי כמובן. תחשבו על זה, איך העולם היה הרבה יותר פשוט אם היינו צריכים לתת יחס לאדם אחד בלבד בכל כדור הארץ. לדעתי, זה היה עושה את חיים הרבה יותר קלים. במיוחד לאדם עצלן כמוני, אם היה רק אדם אחד שצריך לזכור את שמו, את מספר הטלפון שלו, תאריך יום הולדת. איש קשר אחד בווטסאפ בלי אינסוף קבוצות, שיתוף אחד בפייסבוק באינסטגרם ובסנפצ'אט. לא צריך יותר לבזבז הרבה זמן לצפות בפוסטים של אחרים, לחפש שותפים למשחק באקסבוקס. זה לא פשוט יותר ככה?

 

בכלל, למה צריך להיות בקשר עם כל כך הרבה אנשים בעולם. הרי אנו רואים כיום שמציאות כזו מתממשת בפועל מתוך שניתן לבנות מכונות ותוכנות שמסוגלות לעשות כל דבר, החל מלתת שירות בטלפון, בחנות, במלון ובכל מקום בעולם. לא מזמן סגרו את סניף הבנק שלי וקיפלו אותו לתוך אפליקציה אצלי בנייד. כל מה שאני צריך מהבנק, אני יכול עתה לעשות מהסמארטפון שלי: לבדוק מצב חשבון, להפקיד צק', להעביר כסף, לפתוח חסכון. גם מפתחים עתה תוכנות אינטליגנציה רפואיות שיכולות להחליף את הרופא באבחון מצבך הבריאותי ובמתן מרשמים, רובוטים שמבצעים ניתוחים מסובכים ורובוטים אחרים שמכינים לך קוקטיל בפאב ליד הבית. ואם זה כך אז למעשה הטכנולוגיה היום מאפשרת לספק לך מה שאתה צריך ללא התערבות בני אדם ואפילו בעתיד הלא רחוק אולי להחליף אותך בעבודה.

אבל איך שלא יהיה, תוכנות ורובוטים לא יוכלו להחליף את המגע האנושי, כי אנו בני אדם, יצורים חברתיים שצריכים קשר עם האחרים. תמיד יהיה בעולם יותר מאדם, אפילו כמה מילארדים. ואתה בטוח פגשת ותפגוש במהלך החיים כמה אלפים מהם ותשמור על קשר עם חלקם. עם אחד תעדיף ללכת יחד לאכול או לסרט ועם השני לפתוח עסק והשלישי לטייל בעולם וכך הלאה. כי  כל אחד מהאנשים שתפגוש כל כך שונה מהאחרים, המתבטא גם במראה החיצוני וגם באופי המורכב מתכונות מסוימות בצורה המיוחדת ואופיינית רק לו. כי באמת כל אחד מיוחד בדרך שלו ורק בזכות זה אתה רוצה להיות איתו בקשר.

 

ובכל זאת מה משותף לכל אלו שאתה בקשר איתם? למה למרות שכולם שונים כל כך מהאחרים הם הפכו לחברים שלך בפייסבוק באינסטרגם ובסנאפצט? כי לכולם יש מכנה משותף אחד. מעל פני כל המראה החיצוני והתכונות אם הייתה מחבר את כולם לאדם אחד היחס שלך לכול אותם החברים בסיכומו של דבר הוא זהה, יחס של אהבה. שאתה לא יודע להסביר למה, אבל למרות שלך ולחבר יש משהו משותף ולעומתו הרבה דברים נוספים ושונים, מעל הכל אתה אוהב אותו. ככה שבאמת לא חשוב כמה אנשים אתה מכיר ואיך הם נראים ועד כמה יש לכם מכנה משותף. בסופו של דבר אדם אחד או מליון איש שאתה בקשר איתם, לכולם מכנה משותף כלפיך והוא יחס של אהבה. וזה האדם האחד בעולם, היחס של האהבה שלך כלפי האחרים

עכשיו נשאר להפוך את אלו שהכרת ועדיין לא חברים שלך לאדם אחד. מוכן?